Cukrářství VIKI

Historie

Objekt provozovny pro cukrářskou výrobnu VIKI má svoji historii a je jedním z historicky významných objektů obce Vítkovice. Dle informací pamětníků objekt byl v minulosti využíván k provozu pekárny se zaměřením na produkty denní spotřeby. Výrobky byly distribuovány do kantýn, prodejen a soukromých gastronomických zařízení v Ostravě. Cukrářská výroba v tomto objektu byla zahájena v roce 1991 p. Rajským. Provozovna s názvem VIKI byla zaměřena na výrobu cukrářských výrobků včetně dortů. Vamoz-servis, a.s. odkoupila výrobnu v roce 1999 se záměrem zrekonstruovat a zmodernizovat celý objekt a technologicky zdokonalit výrobní proces. Tato inovace měla přispět k posílení výrobny VIKI na trhu a rozšíření řad odběratelů.


V letech 2004 – 2005 byla provozovna kompletně rekonstruována, rozšířena a vybavena moderní technologií odpovídající požadavkům na provozní hygienu, skladování a expedici výrobků po vstupu ČR do EU. Celé úsilí v podobě investice do rozšíření a kompletní modernizace bylo korunováno hodnocením Státní zemědělské a potravinářské inspekce známkou „vyhovuje“ ve všech hodnocených bodech.

 

Charakteristika provozovny

Velká, moderní provozovna produkující cukrářské a pekařské výrobky, s regionální působností.


Sortiment výroby

  • cukrářské výrobky (zákusky, minizákusky, dorty na objednávku a balené dorty, rolády a řezy, vyráběné bez použití polotovarů a směsí, klasickým ručním způsobem.
  • pekařské výrobky (koláče, frgály) dle osvědčené receptury
  • svatební koláče, svatební cukroví - dle přání zabalíme do výslužkových balíčků
  • vyrábíme dorty dle vlastního přání zákazníka
  • tiskneme jedlé fota na dorty dle přání zákazníka


Objednávky na dorty 7 pracovních dní předem a minizákusky 3 dny předem. 
 

Doprava

Rozvoz výrobků zabezpečujeme moderními chladícími vozy v Ostravě, Frýdku – Místku, Český Těšín,  Karviné, Bohumíně a Havířově a jejich okolí.


Strategický záměr provozovny VIKI

Stát se největší a nejmodernější provozovnou produkující výrobky v odpovídající kvalitě s platnými zákony v okruhu své působnosti. Realizovat výrobu na tradiční bázi bez chemických přísad.


Nejvýznamnější odběratelé

CF Paskov s.r.o.
Pekaři a spol.

Firma VITALITA , Ostrava – Hrabůvka 
Mléčná jídelna ASTRA v.o.s. , Ostrava – Poruba 
Fa Chmelík , Ostrava – Svinov 
Lahůdky Apetit, Karviná Nové město 
Danuše Pipreková, Karviná Nové město 
Třinecké gastro služby, Třinec 
HARMONY CLUB HOTEL, Ostrava – Mariánské Hory 

ERPEKO a.s.

Pekařství Boček Krmelín s.r.o.

Cukrárna na Náměstí, Klimkovice